Vangelis – Aquatic Dance
Music Vangelis – Paintings among others, Irena Sztukowski
Vangelis urodził się 29 marca 1943 roku w Agrii koło Wolos, w Grecji. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 4 lat, a już w wieku 6 lat miał swój pierwszy publiczny występ, na którym prezentował własne kompozycje. Vangelis był w dużej części samoukiem – odmawiał pobierania lekcji gry na pianinie, a w ciągu swojej kariery nie zdobył formalnej wiedzy na temat notacji muzycznej. Uczył się muzyki poważnej, malarstwa i reżyserii filmowej na Akademii Sztuk Pięknych w Atenach.

We wczesnych latach sześćdziesiątych założył grupę Forminx, która stała się w Grecji bardzo popularna. W 1968 roku pod wpływem zamieszek studenckich w Grecji przeniósł się do Paryża, gdzie założył wraz z Demisem Roussosem i Loukasem Siderasem zespół Aphrodite’s Child (Dziecko Afrodyty). Grupa została rozwiązana w 1972 roku.

Wszystkie zdjęcia oraz muzyka są własnością ich twórców lub prawnie ustanowionych dysponentów. Zamieszczane filmy na tym kanale nie stanowią działalności komercyjnej… Mają jedynie charakter rozrywki oraz popularyzację wykonawców muzycznych i autorów obrazów.

All pictures and music belong to their owners. Videos are published on this channel for non-commercial purposes. It’s for entertainment and popularisation of musicians and artists only.

source


Leave a Reply